Home / Saç Bakımı / Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Modelleri

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Modelleri

\"\"

Mükemmel bir görünüm ve Hollywood yıldızları kadar bakımlı görünmek istiyorsanız saç kesimine en az onlar kadar önem göstermelisiniz. Yüz şeklinizi biliyorsanız profesyonel olarak yüz şeklinize uygun saç kesimi yaptırıp tüm gözleri üzerinize çevirebilirsiniz.

Bir saç modeline karar verirken dikkat etmeniz gereken en önemli şey yüz tipinizdir. Saç modelini ne kadar beğenirseniz beğenin eğer yüz tipinize uygun değilse hayal ettiğiniz gibi olmayabilir ve pişman olabilirsiniz. Bunun için işinizi kolaylaştırdık. Evoria.com, yüz şekline göre saç kesimlerini söylüyor.

Yuvarlak yüzler nasıl saç kestirmeli?

Yuvarlak yüzlere sahip olanların ihtiyacı olan şey yüzlerini ovalleştirecek kesimledir. Bunun için başın üstünde hacimlenen saçlar idealdir. Asimetrik saç kesimi, yüzü oval göstermek konusunda yardımcı olacaktır. Omuz hizasında tuttuğunuz saçlarınızı çene hattından aşağıya doğru katlarla kestirerek yüzünüz için ideal bir saç elde edebilirsiniz.

Oval yüzler nasıl saç kestirmeli?

Oval yüze sahip olanlar en şanslı olanlardır. Bu tip yüze sahip olanlar her türlü saçlarını rahatlıkla kullanabilirler. Fakat en ideali: Omuz boyunda uzunluk, saçı ortadan ayırarak yumuşak dalgalar oluşturmak ve bunların büyük dalgalar olmasını sağlamaktır.

Kare yüzler nasıl saç kestirmeli?

Kare yüzünüz varsa ve saçlarınızı uzun kullanmayı seviyorsanız mümkün olduğunca uzatın. Saçlarınızın hafif dalgalı olmasına özen gösterin. Bu yüzünüzü daha ince gösterecektir. Çeneden aşağıya doğru uzayan saçlar yüzünüzün uzun görünmesini sağlar. Saçlarınızı omzunuza kadar düzleştirip daha sonra dalgalı yapabilirsiniz.

Kalp yüzler nasıl saç kestirmeli?

Yüzünüzün alt kısmı dar üst kısmı genişse, yani elmacık kemikleriniz daha çıkı ve çenenin daha sivri ise sizin için ideal saç şekli, çene hattına kadar saçlarını düz indirip çene boyunda hacimlenmesini sağlamaktır. Alnın bir kısmını saç modeliyle kapatarak üstteki orantısızlığı yok etmiş olursunuz.

Elmas oval yüzler nasıl saç kestirmeli?

Elma ve oval bir yüze sahipseniz o halde saçlarınızın katlarını azaltmalısınız. Yuvarlak ve katlı kesimlerden kaçınmalısınız. Saçları mümkün olduğunca uzun tutup, kulak hizasının altında biraz kat verip, dalgalarla hareketlendirerek kullanmak işinize yarayacaktır.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top