Home / Cilt Bakımı / Siyah Nokta Maskesi Karma Cilt için

Siyah Nokta Maskesi Karma Cilt için

Siyah noktalardan kurtulmak için öncelikle siyah noktanın oluşma sebeplerini bilmemiz gerekiyor.Siyah noktalar en belirgin olarak yağlı ciltlerde meydana gelir.Ya da karma cilt tipine sahipseniz cildin yağlı taraflarında yani yanaklardan burun kenarlarına doğru siyah nokta yoğunluğunu fark edeceksiniz.Bunlar için özel burun bantları bile mevcuttur.Az sonra anlatacağımız siyah nokta maskesi karma ciltlere özel bir maskedir.

Siyah Noktalar temizlemez ise ne olur?

Gözden kaçırdığınız temizlemediğiniz siyah nokta özellikle cildin yağlı bir bölgesine denk geldiğinde içten içe büyür ve sertleşmeye başlar.Cilt yağlı olduğu içinde bir süre sonra gözümüzle göremeyecek şekilde ölü derinin altında kalır ama büyümeye devam eder ve giderek sertleşir.Çok sorunlu ciltlerde siyah noktalara cerrahi operasyon bile gerekebilir.

Siyah noktaları öncelikle görünür hale getirmemiz gerekir, bunu sağlamanın yolu da cilt temizliğinden geçer.Sitemizde cilt temizleme yöntemleri mevcuttur.

Karma Ciltler için Siyah Nokta maskesi

Malzemeler;

Un 1 tatlı kaşığı kadar

Yoğurt 1 tatlı kaşığı

1 tatlı kaşığı mısır unu

Yapılışı:

Malzemeleri iyice karıştırın.Karışımı cildinize uygulayın 20 dakika beklettikten sonra yıkayarak çıkarın.

Düzenli kullanıldığında siyah nokta diye bir probleminiz kalmayacaktır.

Cilt ve Saç Bakımı

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top