Home / Cilt Bakımı / Sivilce İzlerine Bitkisel Çözümler

Sivilce İzlerine Bitkisel Çözümler


Sivilce İzlerine Bitkisel Çözümler

Sivilce sorunu genç, yaşlı fark etmeksizin belirli dönemlerde herkesin karşılaşabileceği cilt sorunlarından biridir. Özellikle ergenlik dönemindeki gençlerin sivilce problemleri hayli fazladır. Sivilcelerin oluşumundaki tek etken ergenlik dönemi değildir. Stres, yağlı yiyecekler, düzensiz beslenme, adet dönemi, çeşitli ilaçların kullanımı ve daha birçok faktör ciltte sivilce oluşumuna neden olabilir. Sivilcelerden daha önemli bir sorun ise bu sivilcelerin ciltte bıraktığı izlerdir. Sizlere bu yazımızda sivilce izlerine bitkisel çözümler sunacağız;

sivilce izi Sivilce İzlerine Bitkisel Çözümler

·        Portakal Kabuğu

Sivilce izleri için son derece etkili olan çözümlerden birisi portakal kabuğudur. Portakal kabuğunu rendeleyerek yeterli miktarda limon suyu ile karıştırın ve krem kıvamına getirin. Hazırladığınız karışımı sivilcelerinize sürün ve 20 dakika kadar bekletin. Ardından yüzünüzü ılık su ile durulayın.

·        Maya ve Yumurta Akı

İki yemek kaşığı maya, bir yumurta akı, bir çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı balı karıştırın. Hazırladığınız karışımı sivilce izleri bulunan bölgeye uygulayın ve 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Sivilce izlerine bitkisel çözümler için oldukça etkili bir tariftir.

·        Domates ve Salatalık

Sivilce izlerinden kurtulmak için domates ve salatalığı iyice ezerek karıştırın ve yüzünüze sürün. Domates renk açıcı özelliği ile, salatalık ise antioksidan özelliği ile cildinizdeki sivilce izlerini geçirmede ve cilde parlaklık kazandırmada son derece etkili bir çözümdür.

·        Menekşe

Bir tutam menekşeyi sıcak suda demleyin ve suyunu süzün. Ardından bu suyla yüzünüzü temizleyin. Aynı işlemi her gün sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tekrarlayın. Kısa süre sonra sivilce izlerine bitkisel çözümler aramaktan kurtulduğunuzu fark edeceksiniz.

Sizlere önerdiğimiz bitkisel yöntemlerden birisini düzenli olarak kullandığınızda kısa sürede cildinizde bulunan sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz.

Cilt Bakımı,Saç Bakımı

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top