Home / Cilt Bakımı / Sağlıklı Saçlar için Biberiye Yağı

Sağlıklı Saçlar için Biberiye Yağı

biberiye yağı ile saç bakımı 300x197 Sağlıklı Saçlar için Biberiye YağıSaç bakımı nasıl yapılır?Biberiye yağının saçlara faydası.biberiye yağı nasıl kullanılır.Saç dökülmesini önlemek için biberiye yağı.saç maskesi

Genetik saç dökülmesi söz konusu olduğunda ve saç kökü tamamen ortadan kalktığında kozmetik ürünlerle tekrar saç çıkmasını sağlamak mümkün değil. Ancak bu durumda saçlarınızla ilgilenmekten, onlara özenmekten vazgeçerseniz hem dökülme hızlanacak, hem de saçlarınız giderek daha sağlıksız görünecektir. Biberiye yağı ile düzenli olarak saç bakımı yaptığınız takdirde mevcut saçlarınız daha az dökülür ve saçın görünümü iyileşir.

Sinüzit vb. solunum yolu rahatsızlıklarına da iyi gelen biberiye yağını saçlarınız için çeşitli biçimlerde kullanabilirsiniz. Saç derisindeki kan dolaşımını arttıran, kepeğe ve kaşıntıya iyi gelen bu çok fonksiyonlu doğal yağ şampuana karıştırabilir veya buğday tohumu yağı, tatlı badem yağı gibi taşıyıcı yağlarla karıştırılabilir. Bu şekilde bir saç bakım kürü hazırlamak istediğiniz zaman oranı 1 ölçü biberiye yağı-4 ölçü taşıyıcı yağ şeklinde ayarlamalısınız.  Şampuan veya saç kremine karıştıracağınız zaman ise orta boy bir ürüne 10-15 damla yağ eklemeniz yeterlidir. Biberiye yağının tek başına kullanılması da mümkündür fakat güçlü bir yağ olduğundan özellikle hassas ciltlerde bazı olumsuz reaksiyonlara sebep olabilir, bu yüzden taşıyıcı yağlarla beraber kullanılması daha çok tavsiye edilmektedir.

Biberiye yağını taşıyıcı yağlarla karıştırarak elde ettiğiniz saç maskesini saç derisine masaj yaparak uyguladıktan sonra yarım saat kadar bekleyin ve saçlarınızı yıkayarak maskeden arındırın. Beklediğiniz süre sırasında başınızı örterseniz yaptığınız bakımın etkisi daha güçlü olur. Biberiye yağını düzenli olarak kullanırsanız bir süre sonra saç tellerinizin güçlendiğini ve saçlarınızın yumuşadığını fark edersiniz.

Cilt Bakımı,Saç Bakımı

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top