Home / Saç Bakımı / Saçlarınız Hızlı ve Sağlıklı Uzasın

Saçlarınız Hızlı ve Sağlıklı Uzasın

Hem sağlık hem de hızlı uzayan saçlara herkes sahip olmak ister. Ne yazık ki bir çok etkenden dolayı hem uzayan hemde sağlık saçlara bir çoğumuz sahip olamıyoruz. Doğru uygulama, doğru ürünler ve düzenli bakım ile sizlerde sağlıklı ve hızlı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç uzama hızını etkileyen, diyet, sağlık durumu, kullandığınız ilaçlar, hormonal değişimler, çevresel etkiler ve hatta stres gibi pek çok faktör vardır. Elbetteki genetik faktörler de saç uzama hızındaki azalmaya neden olan etkilerin başında gelir. Normal bir saç kişiden kişiye değişse bile ortalama olarak ayda 1 cm civarında uzar. Ayrıca yaşlandıkça saç uzama hızındaki bu seyir giderek yavaşlar.

Gelelim sağlıklı saç uzamasındaki en önemli faktörlere.

O faktörler elbetteki bitkisel yağlardan oluşur. Antik Hindistan Arjuveda bilimi yaklaşık 5 bin yıl önce saç uzatma konusuna oldukça hakimdi. Saç uzatmak için bir takım bitkilerden ve şifalı otlardan faydalanırlar ve bu sayede hızlı, doğal ve mükemmel saç uzama hızına sahip olurlardı. Bitkisel yağlar doğru kullanıldığında, saç sorunlarının önüne geçmek ve saç uzama hızını arttırmak mümkün. Aşağıdaki bitkisel yağları kullanarak saç bakımınızı düzenli olarak yapın, sağlıklı ve hızlı uzayan saçlara sahip olun.

- Gençlik iksiri olarak da bilinen organik zeytinyağı.

- Besleyici, koruyucu ve nemlendirici olarak kullanılan badem yağı.

- İçerdiği kalsiyum ve E vitamini ile susam yağı.

- Yıpranmış saçları onaran ve kuvvetlendiren hint yağı.

- Etki ve faydaları saymakla bitmeyecek ve bilim dünyasını bile hayrete düşüren çörekotu yağı.

- Doğada saç derisinin yağına yapısal olarak en yakın yağ olan ve ihtiyaç halinde onun yerine geçerek saç sorunlarında yenileyici olarak    kullanılan jojoba yağı.

- Madensel elementler (potasyum,magnezyum,fosfat,kalsiyum,demir) , E, B1, B2, B6 vitaminleri ve oleik asit içeren fındık yağı.

- Çeşitli cilt rahatsızlıklarında da kullanılan, içerdiği vitaminler nedeni ile yıpranmış saçları besleyen ve koruyan buğday yağı.

Bilim dünyasını bile şaşkına çeviren bu mucize bitki yağları emin olun ki saçlarınıza çok iyi gelecek.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top