Home / Cilt Bakımı / Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Saçlarımız güzelliğimizi ortaya çıkaran en önemli faktörlerden biridir. Fakat kimyevi maddeler ile yapılan boya ve röfle işlemleri, jöle ve saç spreyi gibi saçların nefes almasını engelleyen maddelerin sık kullanımı, fön makinesi ile yüksek ısıda uygulanan kurutma işlemi, güneş ışınları ve hava kirliliği saçlarımızın cansızlaşmasına ve dökülmesine neden olur. Saçlarınızın dökülmesini önlemek için düzenli aralıklarla bakım yapmanız, beslenmenize dikkat etmeniz, kimyasal maddelerden uzak durup organik ürünler kullanmanız gerekir.

Saç dökülmesi için en etkili bitkisel karışımı şu şekilde hazırlayabilirsiniz.  Sarımsak yağı, çam yağı, badem yağı, havuç yağı ve buğday yağını eşit miktarda karıştırınız. Akşamları yatmadan önce saç derinize, alnınızdan ense diplerinize doğru düz bir şekilde on parmağınızın ucu ile iyice yediriniz. Sağa sola friksiyon yapmak saç köklerine zarar verebilir.  İyice saç kökleri ve uçlarına bu karışım yedirildikten sonra, bir bone takıp bir iki saat bekletip yıkayabilirsiniz. Ama eğer ertesi sabah işe gitmeyecekseniz size tavsiyemiz sabaha kadar bu karışımı saçınızda bekletmenizdir.

saç dökülmesine kereviz Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Saç bakımınız için kullanabileceğiniz bir başka mucizevî üründe çam terebentindir. Çam terebentin saç köklerinizi besler, saçlarınıza parlaklık verir, ayrıca kullanıldığı günden itibaren kırılma ve kopmalara karşı dayanıklılık kazandırır.  Çam terebentini saç bakımınızda kullanmak için, şampuanınıza 200 ml için bir kapak çam terebentin katmanız yeterlidir. Bir kapak çam terebentini şampuanınıza karıştırdıktan sonra iyice çalkalayınız, böylece her banyoda saçınızı şampuanlarken aynı zamanda bakımda uygulamış olacaksınız. Çam terebentin çok kuvvetli bir yağ olduğu için kesinlikle tek başına kullanılmaz.

Cilt Bakımı,Saç Bakımı

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top