Home / Saç Bakımı / Mide yanmasına kürler

Mide yanmasına kürler

ibrahim saracoglu 300x143 Mide yanmasına kürler

Mide yanması, çoğu kişinin muzdarip olduğu rahatsızlıklardan biridir. Üşütme, ülser başlangıcı veya yenilen aşırı acı yemekler mide yanmasına sebep olabilmektedir. Mide yanmasına bitkisel kürler ile çare bulabileceğinizi biliyor muydunuz? Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun tarifini verdiği mide yanmasına kürler önerilerini kullanarak mide yanması derdinden kurtulmak mümkündür.

Mide yanmasına iyi gelen kürler sayesinde midedeki asit düzeyi dengelenerek mide yanmasına neden olan etkiler ortadan kalkmaktadır. Prof. Dr. Saraçoğlu, özellikle çiğ patates suyunun mide yanmasının en doğal ve en etkili ilacı olduğunu belirtmektedir. Ayrıca mide dostu olan sütün de mide yanmalarına çok iyi geldiğini bizzat Saraçoğlu belirtmektedir.

Mide yanmasına kürler kapsamında değerlendirilebilecek olan patates ve süt ile yapılacak uygulamaların tamamen doğal ve bitkisel olduğunu söylemeliyiz. Doğal besinlerle mide yanmasının önüne geçerek sağlıklı bir hayat sürmek elinizdedir.

Mide yanmasına bitkisel kürler

Malzemeler:

Çiğ patates ve çiğ lahana

Hazırlanması ve Uygulanması:

Çiğ patates veya çiğ lahananın suyu sıkılarak 20 gün boyunca her sabah aç karnına 1 bardak içmek gerekmektedir.

Mide yanmasına doğal kürler

Malzemeler:

Süt

Hazırlanması ve Uygulanması:

Mide yanması başladığı anda oda sıcaklığında yani ılık olan sütten 2 yudum içmek gerekir. Mide yanması meydana geldiği anda bu uygulamayı yaptığınız takdirde birkaç hafta içinde mide yanması tamamen ortadan kalkar ve mide normal düzenine girer. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu ikinci kürün daha faydalı olduğunu belirtirken mide yanması şikayetinin tamamen ortadan kalkması için süt tüketiminin belirtilen şekilde yapılması gerektiğinin altını çizmiştir.

UYARI: Sitemizde yayınlanan kürler ve diğer bilgiler bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Hastalıklar ve diğer bilgiler hekim ve doktor teşhis ve tedavisi yerine geçmez. Kürlerin kullanımından kaynaklanabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

p 89EKCgBk8MZdE Mide yanmasına kürler

Cilt ve Saç Bakımı

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top