Home / Cilt Bakımı / Lavanta Yağı İle Saç Uzatma

Lavanta Yağı İle Saç Uzatma

Hızlı ve çabuk saç uzatma yağlarının arasında yer alan lavanta yağı en önemli etkendir. Saçların dökülmesini engelleyip sağlıklı gelişmesine yardımcı olan faydalı yağdır. Lavanta yağının faydalarına gelirsek araştırmalar sonucu bulduğum bilgiyi sizlerle paylaşıyorum.

Saç dökülmesi bazen stres, kaygı ve uykusuzluk sonucunda yaşanabilir. Lavanta çiçeği hoş kokusu ile stresi azaltmada, uykuya geçişi kolaylaştırmada yüzyıllardır farklı şekillerde kullanılmakta. Ayrıca lavanta yağı, saç derisinde oluşan problemler nedeniyle görülen dökülmeleri azaltmada etkilidir ve bu konuda bazı araştırmalar da bulunmaktadır. İskoçya’da yapılan bir araştırmaya göre günlük olarak saç derisine lavanta yağıyla ve diğer esansiyel yağlarla masaj yapanların %44’ünde yeniden saç çıktığı gözlemlemiş. Araştırma da lavanta yağı dışında kekik, biberiye, sedir ağacı yağları kullanılmış ve bu yağlar cildi tahriş etmemesi için jojoba ve üzüm çekirdeği yağı gibi taşıyıcı yağlarla inceltilmiş.

Cilt Bakımı,Saç Bakımı

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top