Home / Cilt Bakımı / Kuruyan Saçlara Mezoterapi

Kuruyan Saçlara Mezoterapi

kuru saç bakımı 300x225 Kuruyan Saçlara MezoterapiYaz ayının bitmesiyle beraber yıpranan saçlar için saç bakımı ön plana çıkmıştır.Doktorumuz yaz sonrası ışıltısını kaybeden saçları tekrar eski haline getirmek için tavsiyelerde bulunuyor.

Saçların da en az cilt kadar güneş, deniz ve havuzdan etkilendiğini anımsatan Op. Dr. Arslan, “Yaz sonu özellikle saçlarımızda cansızlaşma ve kuruma meydana gelir. Kuruyan saç ve saç derisi; uygun nemlendirici saç maskeleri ile nemlendirilmeli ve uygun medikal kozmetik şampuanlar kullanılmalıdır. Kurulukla birlikte saç dökülmesi söz konusu ise; dermatoloğun önereceği ağızdan destek ilaç tedavisi ve saç mezoterapisi iyi bir seçenektir. Saç mezoterapisi sayesinde; saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve destek maddeleri, direkt saçlı deriye, seri enjeksiyon teknikleriyle uygulanır. Hayli etkili olan yöntem, 15 gün arayla uygulanabilir. Yaz aylarında özellikle havuzda ve denizde bolca vakit geçirildiyse; tırnaklarda da kuruluk ve kırılmalar ortaya çıkar. Yaz sonu, tırnaklarda kuruluk sık karşılaşılan bir durumdur. Tırnaklarımız da; saçımız ve derimiz gibi neme ihtiyaç duyar. Dermatoloğunuzun önereceği uygun tırnak balsamları, tırnak sertleştirici solusyonlar ve besin takviyesi tabletlerle tırnaklarınız eski sağlıklı görünümüne kavuşur” şeklinde konuştu.

Cilt ve Saç Bakımı

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top