Home / Cilt Bakımı / Kırmızı ruj sürmenin incelikleri…

Kırmızı ruj sürmenin incelikleri…

Kadınları daha cazibeli gösteren kırmızı rujun aslında sürülüşü de bir o kadar da zahmetli. Bazen taşırırız, bazen dişlerimiz boyanır… Bu sorunu yok etmek artık zor değil…

 

İşte kırmızı ruju taşırmadan sürmenin yolları!

 

  • Kırmızı ruju sürebilmeniz için ilk önce beyaz dişlere sahip olmalısınız. Ruju sürmeden, an az 2 dakika önce dişlerinizi parlatıcı diş macunu ile fırçalamayı unutmayın.

 

  • Dudaklarınızın pürüzsüz olmasına dikkat edin. Pürüzsüz dudaklar, kırmızı rujun hem daha renkli hem de daha canlı durmasını sağlayacaktır.

 

  • Kırmızı ruju sürmeden önce dudaklarınızın üstündeki kabuklardan ve ölü deri parçalarından kurtulmalısınız. O yüzden dudaklarınıza ilk önce kapatıcı ya da fondöten sürün ve kurumasını bekleyin, bu işlemden sonra pudra sürerek dudaklarınızın daha canlı görünmesini sağlamış olursunuz.

 

  • Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız dudak kalemi kullanın. Dudak kalemi ile hem rujun taşmamasına hem de cazibenizin ortaya çıkmasına neden olur.

 

  • Daha orantı sürmek için mutlaka ruj fırçası kullanın. Ruju dudaklarınızın ortasından başlayarak sürmeye başlayın. Kenarlara yavaşça uygulayın, taşan kısımları ise peçete ya da pamuklu çubuk ile temizleyin.

 

  • Eğer kırmızı ruju günlük yaşantınızda da kullanmak isterseniz, kolay bir uygulama şekli de var.  Ruju dikey bir şekilde tutup, hafifçe dokundurarak sürdüğünüzde, dudaklarınız sade ve etkileyici bir görünüm kazanmış olur. İsterseniz üzerine şeffaf, parlatıcı rujlardan da sürebilirsiniz.

 

 

Cilt ve Saç Bakımı

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top