Home / Güzellik / İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları

Vücudumuzda bazı kıllar gurur kaynağı iken (Kirpik, saç) bazı kıllar kusur kabul edilebilir. (Burun kulak, bayanlarda dudak, çene) Özellikle kadınlar, estetik değerlerin etkisi ile vücutlarının belli yerlerindeki tüyleri uzaklaştırmak isterler. Bunun için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır.

Tıraş bıçağı, ustura gibi kılı kökünden almaksızın tıraş etmek, kıllar birkaç saat içinde gözle görülür hale geleceğinden uzun süre etkili yöntemler değildir. Aynı şekilde tüy dökücü kremler ve benzer kozmetik ürünler de tüyleri, kökünden almadığı için uzun süre etkili olmazlar. İstenmeyen tüylerden daha uzun süreli kurtulmanın yolu, kılı kökünden almaktır. Doğru yöntem uygulanırsa, tekrar kıl oluşumu, sağlıklı ve yetişkin bir insanda 4 haftayı bulacağı için uzun süre pürüzsüz bir cilt görüntüsü elde edilir.

Kısa Süreli Yöntemler

Kılı kökünden almaz. Kıllar kısa sürede tekrar gözle görülür hale gelir. Jilet, Ustura, Tüy Dökücü Krem ve Kozmetikler bu yöntemlere örnek verilebilir.

istenmeyen tüyler

Uzun Süreli Yöntemler

Uzun süreli yöntemlerde kıllar kökünden alınır. Kıllar uzun bir süre görülmez. Bu yöntem uzun süre etkilidir. Episyon ve depilasyon yöntemleri uzun süre etkili olan yöntemlerdendir.

EPİLASYON

İstenmeyen tüylerin elektrik akımı kullanılarak yok edilme yönteme epilasyon denir. Bu yöntemde kıllar kökü ile alınır, deri altına giriş vardır. Tüylerden kalıcı olarak kurtulacağı öngörülür. Lazer Epilasyon İğneli Epilasyon, Foto Epilasyon, Jelli Epilasyon bu yönteme örnek verilebilir.

istenmeyen tüyler

istenmeyen tüyler

DEPİLASYON

İstenmeyen tüylerin geçici bir süre ile yok edilme yöntemine depilasyon denir. Depilasyon yönteminde deri altına giriş yoktur. Kıl kökü ile birlikte alır, deri altına giriş yoktur. Sıcak Ağda (Sir Ağda), Soğuk Ağda (Ağda bantları), Ilık Ağda (Şeker Ağda), Depilasyon makineları, Cımbız, İplik gibi yöntemler depilasyon yöntemlerine örnek verilebilir.

DEPİLASYON YÖNTEMİ SİR AĞDA

Depilasyon yöntemlerinin içinde en bilindik ve tercih edilen sistem olan sir ağda servisi bitkisel bir yöntemdir. Kuvvetli olduğundan en kısa tüyleri dahi alır. Son derece etkili, güvenilir ve sağlıklı bir sistemdir. Salonlarda hijyenik ve güvenli uygulamaya olanak verir. Fakat artık çoğu bayan profesyonel sir ağda setleri ile  evde kendi sir ağda uygulamasını yapabilmektedir.

istenmeyen tüyler

istenmeyen tüyler

Kadınlar Kulübü üyelerine özel www.bakimliolmak.com ’dan % 15 indirim kuponu

 

istenmeyen tüyler için ağda setleri

istenmeyen tüyler için ağda setleri

 

 

İndirim kuponuna nasıl sahip olacaksınız?

1 – www.bakimliolmak.com sitemize üye olduktan sonra info@bakimliolmak.com mail adresimize üye adınızı ve kadınlar kulübü indirim kuponundan faydalanmak istediğinizi yazmanız yeterlidir. Üyelik hesabınıza ve mail adresinize hediye kuponunuz gönderilecektir.

2 – 0212 475 82 26 Sipariş hattımızdan vereceğiniz siparişlerinizde kadınlar kulübü üyesi olduğunuzu söylediğinizde %15 indirim alacaksınız.

Bizi Facebook da takip ederek hediye kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

https://www.facebook.com/bakimliolmakcom

Siz istenmeyen tüylerinizden nasıl kurtuluyorsunuz. Yorumlarınızı bekliyoruz…

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top