Home / Cilt Bakımı / Güzelleşmek uğruna yapılan hatalar

Güzelleşmek uğruna yapılan hatalar

Güzelliğinizi etkileyen ve uygulamanız gereken kurallar…

1. Çok fazla ürün kullanmak
Cilt kuru olduğunda, her türlü nemlendiriciyi kullanabileceğimizi zannederiz. Ama maalesef yanılırız. Nemlendirici hem cilt tipimize uymalı hem de kendi isteğimizi karşılamalıdır. Öneri üzerine krem veya nemlendirici kullanılması sakıncalıdır. Cildinizden çok kuru veya çok yağlı diye şikâyetçiyseniz, Dermatolog yardımı almalısınız.

2. Kaşları aşırı yolmak
Kaş, yüzün en belirleyici simgelerinden biridir. Kaş aldırırken kendi yaşınıza uygun olarak aldırmalısınız. Fazla ince kaş; yüzünüzü fazla olgun veya fazla genç gösteriyorsa anlayın ki bu kaş tipi sizin yaş sınırınızı yansıtmıyor. Yaş kadar yüz tipinizde çok önemli bir husus. Yüzünüz yuvarlak, belirgin hatlara sahip ise kavisli bir o kadar da kalın kaş kullanmalısınız. Yüzünüz ince ve narin hatlara sahip ise kaş boyu daha ince bir o kadar da orta kalınlıkta kaşlar tercih edilmelidir.

3. Kırık uçları kesmek
Kırıkları aldırırken, saçımı yıpratmıyorum, zarar vermiyorum zannediyoruz. Ve zannederken de büyük bir yanılgıya kapılıyoruz. Kırıkları sürekli aldırmak, saçın kendi has yapısını bozar ve kırıkların daha çabuk çıkmasını sağlar. Bunu önlemek için yılda 2 kere kırıklarınızı aldırmalısınız.

4. Fazla bronzlaşmak
Bazı kadınlar bronz teni yazdan sonra kışın da devam ettirip, solaryum merkezlerinin kapılarını çalıyor. O kapıları çalarken tenine ne zararlar giriyor, bilmiyorlar tabii. Yaz-kış bronz kalan bayanların yaşları ilerledikçe tenlerinin sakladıkları zararlı maddeler, kahverengi benekler olarak olarak kapılarını çalacak.

5. Makyajlı yatağa girmek
Makyajlı uzun bir günün ardından, yatağa girmeye hazırlanırken yapmanız gereken tek bir şey var; makyajlı yüzü temizleme. Makyajlı yüz ile yattığınızda yüzünüz kimyasal maddeleri derinizde toplar, yüzünüzdeki enzimlerin içine girmeye hak kazanır. Bu olayda yüzünüzün erkenden sarkmalara yol açıp, erkenden yaşlanacağınızın belirleyicisidir.

6. Siyah lekeleri yok etmek
Öfkeyle sıktığınız bir siyah nokta zararsız gibi görünebilir ama aslında daha derin bakterileri iterek, yüzünüzde enfeksiyona yol açar. Daha da kötüsü, bu uzun süreli iltihapların ortaya çıkmasına yol açar. Siyah noktaları sıkmak yerine, onları nasıl yok edebilirim düşüncesine kapılıp, çıkış yolları aramalısınız.

7aef1 cilt bakC4B1mC4B1 p 89EKCgBk8MZdE Güzelleşmek uğruna yapılan hatalar

Cilt ve Saç Bakımı

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top