Home / Cilt Bakımı / Gülden gelen güzellik

Gülden gelen güzellik

47dce cilt maskesi gul 300x162 Gülden gelen güzellik

Kokusuyla etrafı mis gibi kokutan gülün cilt güzelliğine katkısı olduğunu biliyor muydunuz? Gülden gelen güzellik makalemizde sizlere gülün güzellik için faydalarını ve gül ile güzelleşmenin yollarını anlatacağız. Doğal ve bitkisel ürünlerle cilt bakımı ve güzellik elde etmenin son dönemde sık kullanılan bir uygulama olduğu bilinmektedir. Gülsuyu ve gülyağı da güzellik için kullanılan doğal ve bitkisel ürünlerdendir.

Gülden gelen güzellik için tarihi şahsiyetlerin, bilinen en güzel kadınların ve saraylarda yaşayan cariyelerin bu muhteşem bitkiyi kullandıkları bilinmektedir. Özellikle Kleopatra ile özdeşleşen gülün cilt tipi ayırt etmeksizin kullanılabilen bir bitki olması hasebiyle cilt bakımı için en ideal ve en faydalı bitkiler arasında olması gayet doğaldır. Gülden gelen güzellik elde etmek için gülsuyu ile cildinizi temizleyebilir, cildin nem yapısını dengede tutabilirsiniz. Gül bitkisinden elde edilen gülyağı (özellikle yabangülü yağı) kuru cilt tipine sahip olanlarda daha fazla etki göstermektedir. Cilt üzerinde yoğun bir bakım uygulayarak, hücre yenilenmesini hızlandırıyor ve cilt kuruluğundan kaynaklanan küçük kırışıklıkları düzeltiyor. Gülsuyu ise hassas cilt tipine sahip olanların rahatlıkla kullanabileceği bir gül ürünüdür. Gülsuyu ciltteki kızarıklıkları yok ediyor ve cildin nem yapısını düzene sokuyor. Gözaltlarında şişlik ve morluk oluşanlar da gül özleri içeren göz jellerini kullanarak bu sorunu ortadan kaldırabilirler. Gözlerin tahriş olması ve sulanması durumunda gözkapaklarının üzerine gülsuyu dökülmüş pamuklar koyarak hemen etki ettiğini ve gözlerin rahatladığını hissedersiniz. Tenin kuruyan bölgelerini yumuşatmak, canlandırmak ve hücre yenilemek için gülün eşsiz etkilerinden faydalanabilirsiniz. Pek çok yaşlanma karşıtı kremin içinde bulunan gül yağı, saf olarak da satılmaktadır. Saf gülyağından birkaç damla banyo suyuna katarak, cildin zararlı dış etkilerden korunmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca saçlar için de gülyağı kullanarak daha parlak ve canlı saçlara kavuşmak mümkündür. Gülsuyu bilinen en doğal ve en etkili tonik olduğu için ciltteki makyaj temizliğinde de kullanılabilmektedir. Gül yağını vücudunuzun hemen her bölgesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi genel vücut bakımı için de oldukça ideal bir bakım sağlar.

Gülden gelen güzellik sadece cilt bakımı ve saç ile sınırlı değildir. Gül kokusunun sıkıntıyı ve stresi yok ettiği, ağrılara iyi geldiği ve afrodizyak etkisi gösterdiği bilinmektedir. İnsan teninin ısısıyla birleşince vücutta dinginlik oluşturmaktadır. Gül kokulu parfümlerin de aynı etkiyi göstermesinin nedeni bu özelliğinden kaynaklanmaktadır.

UYARI: Sitemizde yayınlanan kürler ve diğer bilgiler bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Hastalıklar ve diğer bilgiler hekim ve doktor teşhis ve tedavisi yerine geçmez. Kürlerin kullanımından kaynaklanabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

47dce cilt maskesi p 89EKCgBk8MZdE Gülden gelen güzellik

Cilt ve Saç Bakımı

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top