Home / Cilt Bakımı / Fazla Saç Dökülmesi

Fazla Saç Dökülmesi


Fazla Saç Dökülmesi

saç dökülmesi seda sakacı Fazla Saç DökülmesiSaçın dış tabakasının aşınması, saç uçlarının çatallanması, kırılması ve zarar görmesiyle saç uçları kurur, tarama sırasında tarakta saç kalır ve saçlar dökülür. Bu sorunlara daha çok kimyasal uygulamalar yani perma, boya, fön gibi işlemler; ha­vuzlardaki klorlu sular ve güneşlenme sırasında yoğun UV ışınları neden olurlar.

Kadın tipi saç dökülmesi sık rastlanan bir durumdur. Saçlar genellikle tepede veya yanlarda azalmaya başlar. Bu durum saç tellerinin ömrünün kısaldığının ve dökülen saçların yerine yenisinin çıkmadığının işaretidir. Bu tip saç dökülmesine alopezi denir. Dökülme, menopoz döneminde artış gösterebilir, bazı kişilerde er genlik döneminden hemen sonra da gözükebilir. 100 saç teli dökülmesi normal­dir. Çok sebum salgılanıyorsa yağlı saç, az sebum salgılanıyorsa kuru saç ve eğer epidermisten attığımız deri gözle görülecek kadar büyükse kepekli saç diyoruz.

Saç dökülmesine karşı alınabilecek önlemler şunlardır:

  • Uygun beslenmeyle saçların desteklenmesi
  • Uygun şampuan veya doğal (zeytinyağlı, bittim vb) sabun kullanımı
  • Aromaterapi uygulamaları
  • Kimyasal veya sentetik madde içeren saç ürünlerinden uzak durulması

Saç dökülmesini önleyen tarifler:

Tarif 1: http://ciltsacbakimi.com/sac-dokulmesini-durduran-tonik-sems-aslan.html

Tarif 2:http://ciltsacbakimi.com/yogun-sac-dokulmesini-durduran-hardal-yagi-sampuani.html

 

Cilt ve Saç Bakımı

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top