Home / Aşk / Evlenmeden Önce Nelere Dikkat Etmeli?

Evlenmeden Önce Nelere Dikkat Etmeli?

Evlilik hepimizin bildiği gibi çok zor ve zahmetli verilen bir karardır. Ömür boyu devam edeceğini umduğunuz ve bu uğurda çabalayacağınız evlilik için yalnıza karşı tarafı çok sevmeniz yetmiyor. Maddi durumlar, onu ne kadar seveceğiniz, hangi şartlarda yanında olacağınız da çok önemli. Evlenmeden önce yeniden düşünmeniz gereken şeylerin bir listesini çıkardık. Bu listeye göz atmadan böyle bir karar almayın deriz!

Özellikle kadınlar belli bir yaşa geldiklerinde “evlenmek için evlenme” fikrine kapılırlar. Çünkü yumurtalama süremiz, anne olma şansımız yaşımız ilerledikçe daha da zorlaşır. Karşınızdaki erkeği gerçekten sevip sevmediğinize dikkat edin. Onunla bir ömür paylaşacağınız için duygularınızdan emin olmanız gerekiyor. Öncelikle neden evlendiğinizi bulun. Yaşınız geçtiği için mi? Yoksa onu gerçekten her haliyle sevdiğiniz için mi?

Kocanız ya da karınız olacak insanı ne kadar tanıyorsunuz? Yaptığı hatalara ya da yanlışlara ne kadar katlanacaksınız? Unutmayın gerçek aşkın ve sevginin önünde hiç bir engel duramaz. Onu gerçekten seviyorsanız hatalarını affetmeye her zaman hazırsınız demektir. Eğer onu sevmiyorsanız elinde olmadan yaptığı bir hatadan ötürü bile onu terk edebilme potansiyeliniz var demektir. Onun için bu püf noktaya çok dikkat edin. Onu gerçekten tanıyosanız, ve her hali ile onu kabul edip sevecekseniz bu kararı verin. Yoksa bu karşınızdakinin duygularıyla oynamaktan başka bir şey yapmazsınız!

Onu olduğu gibi kabul ediyor musunuz? Evlilik, onunla aynı evde yıllar hatta bir ömür geçireceğiniz için çok önemlidir. Onun evde pasaklı mı yoksa dağınık mı olduğunu biliyor musunuz? Siz işten yorgun geldiğiniz de size yemek hazırlar mı, yoksa siz o yorgunlukla hem yemek hazırlayıp hem de onun dağıttığı evi mi toplarsınız? Bunlara ne kadar katlanabilirsiniz? Tüm bunları düşünüp ona göre karar verin deriz!

Maddi durumunuzu oturttunuz mu? Sevgilinizin maddi durumunu bilmeniz borçlarını öğrenmeniz bir yuva kurarken dikkat etmeniz gereken şeylerdir. Gelirinizi bilirseniz buna göre bir yaşam kurmak için daha bilinçli davranırsınız.

Çocuk yapmayı düşünüyor musunuz? Çocuk bir plan yapmaya eşiniz olacak insanı ikna ettiniz mi? Çocuğunuzun nerede eğitim göreceğini, eğitim masraflarını, sizin ne zaman hamile kalacağınızı, evinizin çocuk için uygun olup olmadığını düşündünüz mü? Evlenmeden önce tüm bunları da düşünseniz iyi olur. Çünkü evliliklerin bir nedeni de çocuk sahibi olmaktır. Eşiniz olacak insanlar çocuk konusunda hem fikir olmanız ileriyi daha net görebilmenizi ve planlı bir hayat kurmanızı sağlayacaktır.

Yemek yapmayı biliyor musunuz? Ömür boyu dışardan yemek söylemeyeceğinize göre bu konuda kendinizi geliştirseniz iyi olacak. Tüm erkekler anneleri kadar güzel yemek yapan kadınlara yeniden aşık olur. Onun için kolay yemekler başlayarak bu tarafınızı da geliştirin.

Evlendiğiniz zaman gelirinizi ortak bir nokta da mı yoksa ayrı ayrı mı biriktireceğinize karar vermeniz gerekir. Harcamaların üstesinden nasıl geleceğinizin bir planını çıkarın.

Yatakta onun neleri sevdiğini biliyor musunuz? Evlilikte en önemli konulardan bir tanesi de sekstir. Eğer eşiniz olacak insanla aranızda bir ten uyumu yoksa ve ona dokunmak hoşunuza gitmiyorsa sadece onu sevdiğiniz için evlenmemelisiniz. Seks konusu sizin sandığınızdan daha da önemlidir. Onun nelerden hoşlandığını ve sizin neleri sevdiğinizi bilmeniz evliliğinizin daha da uzun sürmesini sağlayacaktır. Ten uyumuna dikkat edin!

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top