Home / Güzellik / Evde Yapabileceğiniz Sivilce Maskeleri

Evde Yapabileceğiniz Sivilce Maskeleri

 Evde Yapabileceğiniz Sivilce Maskeleri   yuz bakimi 2 cilt
Cildiniz sivilceye meyilli ise, sivilcelerinizi tedavi edebilecek, evde yapabileceğiniz çok basit cilt bakımı tarifleri vermek istiyorum size;
Aspirin Maskesi
Aspirinde bulunan salisilik asit, en bilinen, en nazik akne ve iltihap tedavi yöntemidir. Bu maskeyi yüzünüze, boynunuza, göğsünüze, sırtınıza yada sivilceye meyilli diğer bölgelere uygulayabilirsiniz. Fakat aspirin alerjiniz varsa bu maskeyi denemeyin. Aspirin maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler; yedi adet kırılmış aspirin (daha fazlasından uzak durun), kıvam vermek için biraz su ve bir yemek kaşığı bal. Önce aspirinlerin üzerine biraz su ekleyerek macun kıvamına getirin, üzerin bal ekleyerek karıştırın. Maskeyi uygulayıp 7-15 dakika bekletin ve durulayın.
Elma Sirkesi Toniği
Sivilceler için etkili bir formül olan elma sirkesi toniğinin yapımı çok kolay. Malik ve laktik asit içeren elma, hem sivilceleri tedavi ediyor, hem ölü derileri arındırıyor, hem de kızarıklığı azaltıyor. Toniği hazırlamak için aynı ölçüde elma sirkesi ve saf suyu karıştırmanız yeterli.
Yumurta Akı
Protein kaynağı olan yumurta sadece sağlığımız için değil aynı zamanda sivilce sorunu için de faydalıdır. Yapmanız gereken çiğ yumurta akını temiz cildinize uygulamak ve 15-20 dakika bekletip, durulamak. Bu kadar basit.
Yulaf Ezmesi
Eğer cildiniz kuru ve sivilceye meyilli ise yulaf ezmesi maskesini deneyin. Bu maskenin hazırlanışı şu şekilde; 3/4 bardak yulafı bir su bardağı suda haşlayın. Soğumaya bırakın. Ardından 1/4 su bardağı bal ekleyin, karıştırın. Maskeyi uygulayın ve 15-20 dakika bekletin, durulayın.
Sizin bildiğiniz bir maske tarifi var mı? Paylaşın.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top