Home / Cilt Bakımı / Evde uygulanabilecek saç bakım maskesi

Evde uygulanabilecek saç bakım maskesi

Evde uygulanabilecek saç bakım maskesi…

1 tatlı kaşığı susamyağı
1 tatlı kaşığı tatlı bademyağı
1/2 tatlı kaşığı hintyağı
2 ampul Bepanten
2 ampul E vitamini

Bütün malzemeler ılık olacak şekilde bir kabın içerisinde karıştırılır. Bu karışım, önceden 2-3 dakika su buharına tutulmuş olan saçlı deriye, avuç içiyle ve yumuşak hareketlerle yedirilir. 10 dakika kadar yumuşak bir masaj yapılır, 1,5-2 saat kadar saçlı deriye emdirildikten sonra ol­dukça yumuşak bir şampuanla, saçı aşırı zorlamadan yağın fazlası akı­tılır. Gerekirse hafifçe ikinci bir şampuan daha yapılır. Daha sonra saç­lar soyalı veya doğal saç kremleriyle hafifçe nemlendirilir. En son duru­lama ise aşağıda tarif edilen bitki özlü suyla yapılır.

Son durulama için karışım tarifi: 1 litre suyun içerisinde, birer çorba ka­şığı adaçayı, ısırgan, biberiye, at kuyruğu ve 2 çay kaşığı lavanta kayna­tılır. Özlerini vermeleri için 4-5 dakika bekletildikten sonra süzülür ve elde edilen su yaklaşık 10 litre suyla dolu bir bidona aktarılır. Bidonda­ki su, bir hafta, on gün kadar son durulama suyu olarak kullanılabilir.

664b5 cilt bakC4B1mC4B1 p 89EKCgBk8MZdE Evde uygulanabilecek saç bakım maskesi

Cilt ve Saç Bakımı

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top