Home / Cilt Bakımı / Ev Yapımı Siyah Nokta Bandı

Ev Yapımı Siyah Nokta Bandı


Ev Yapımı Siyah Nokta Bandı

Siyah noktalar sıkça görülen cilt sorunudur.Sivilceye benzerlik gösterir oluşumunda  yağ bezeleri etkilidir.Sivilce ve siyah noktaların dikkatsiz bir şekilde çıkarılması veya sıkılması yüzünüzde iz kalmasına sebep olur.
Siyah Noktaların oluşma sebepleri

ev yapımı siyah nokta bandı 272x300 Ev Yapımı Siyah Nokta BandıBaharatlar,uygun olmayan sabun kullanımı,sigara(nikotin çeşitleri) aşırı yağ tüketimi ve erkekler için traş losyonları siyah noktaların artmasına sebep olarak gösterilebilir.

Siyah Nokta Bandı Nasıl Yapılır?

 

 

Gerekli malzemeler

Bir parça damla sakızı

2 yemek kaşığı süt

1 yemek kaşığı toz Jelatin

Hazırlanışı:

Bir kapta tüm malzemeleri karıştırıp benmari usulu eritin.Cildinizi yakmayacak seviyeye ulaşınca,bir fırça yardımı ile siyah nokta olan bölgelere sürün.Biraz bekletip kuruduktan sonra bir ucundan tutarak kaldırın.Siyah noktaların hazırladığınız bandın üzerinde kaldığını göreceksiniz.

ciltsacbakimi.com Notu:Bir kapta sıcak suyu ısıtıp buharın yüzünüze gelmesini sağlarsanız, siyah noktalar yumuşar ve tarifimizi o şekilde uygularsanız daha etkili sonuçlar alırsınız.

Cilt ve Saç Bakımı

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top