Home / Cilt Bakımı / Ciltteki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

Ciltteki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

ciltteki güneş lekeleri nasıl geçer 300x253 Ciltteki Güneş Lekeleri Nasıl GeçerYaz aylarında kendinizi güneşe kendinizi fazlaca teslim ederseniz sonbahar aylarında bronzlaşmanın verdiği pırıltı teninizi terk etmeye başladığında cildinizde olumsuz değişiklikler olduğunu fark edersiniz; güneş lekeleri gibi. Öncelikle size erken yaşlanma olayına maruz kalmamak için güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunacak şekilde hareket etmenizi öneririz. Örneğin güneşin çok yüksek olduğu saatlerde güneş altında olmamalı, kaliteli bir güneş koruyucu kullanmalı ve bu ürünü 2-3 saatte bir tekrar sürmelisiniz.

Güneş lekelerinden kurtulmak için yapabileceğiniz birçok şey var. Oksijen terapi yaptırarak cildinizin sağlıklı pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz örneğin. Kimyasal peeling uygulaması da cildin lekelerden arınması ve homojen bir görünüm alması açısından etkilidir. Fraksiyonel lazer yaptırırsanız yüzeysel lekeler ortadan kaybolur. Mezolifting cilde ışıltı katar, gerginleştirir ve nemlendirir. Cildin ihtiyacına göre uygulanan tıbbi maske terapileri de cilt lekelerinin azalmasını veya kaybolmasını sağlayabilir. Bu uygulamalardan hangisinin sizin için uygun olduğunu bir profesyonelle beraber değerlendirmeniz gerekir.

Güneş lekeleri ve diğer cilt lekelerinden kurtulmak için elma sirkesini deneyebilirsiniz. Bunun için bi kaba bir miktar elma sirkesiyle sirkenin yarısı kadar su koyun, kaynatın ve yüzünüze bu suyla buhar banyosu yapın. 3-4 günde bir yüzünüzü yarı yarıya sulandırılmış sirkeyle silmenizin de faydası olur. Yeni oluşmuş lekeler için şu uygulamayı da yapabilirsiniz: 1 çorba kaşığı pirinci 1 su bardağı light sütün içinde pişirin, sonra tülbentten geçirin ve yüzünüze bununla kompres yapın. Bu uygulamayı her akşam yaparsanız bir süre sonra henüz belirmiş lekelerinizin ortadan kalktığını göreceksiniz.

Cilt Bakımı,Saç Bakımı

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top