Home / Güzellik / Bahar Aylarında El Bakımı

Bahar Aylarında El Bakımı

Artık yavaş yavaş bahar geliyor. Güneşin kendini gittikçe gösterdiği bu zamanlarda cildinizin bakımına mümkün olduğu kadar özen göstermelisiniz. Kışın olduğu gibi yazında güneşten dolayı nemsiz kalan ellerinize nasıl bakım yapacağınızı biliyor musunuz?

Nemlendiricili kurutmayan sabun: Ellerinizi sık sık yıkıyorsanız kurutmayan sabunlar tercih etmelisiniz. Sabunlar içeriğinde bulundurdukları maddelerden ötürü cildinizin nem kaybına uğramasını sağlar. Bu da ellerinizin kurumasına zemin oluşturur bu nedenle ellerinizi yıkarken sabununuza dikkat edin.

Ellerinizi yıkarken çok sıcak ya da çok soğuk su kullanmamaya özen gösterin. Mümkün olduğunca ılık su ile ellerinizi yıkayın.

Banyo sürenizi kısaltın. Uzun süren banyolar cildinizin hapsolan nemini de kaybetmesini sağlar. Bu nedenle banyodan sonra bebek yağları ile ellerinizi ovun.

Nemlendiricinizi asla ihmal etmeyin. Yaz ve kış iş yerinde ya da arabada mutlaka bir el kreminiz olsun. Bu kremin nemlendirici özelliğinin fazla olmasına dikkat edin. Ellerinizi banyodan sonra ve yıkadıktan sonra bu krem ile nemlendirin. Shea yağı, gliserin, zeytinyağı ve E vitamini içeren kremler ellerinizin yeterince nemlenmesini sağlayacaktır.

Mutfak işleri ve temizlik yaparken ellerinizin yıpranmaması için mutlaka eldiven kullanın. Eldivenler sayesinde ellerinizin nem kaybetmesini engellemiş olursunuz.

Bahar aylarında kullanmaya başlayıp tüm bir yaz çantanızdan ayırmayacağınız güneş koruyucusunu da unutmayın. Güneş koruyuculu kremler ellerinizin leke oluşumunu önler ve daha genç görünmesini sağlar.

En iyi el kremlerini öğrenmek için tıklayın!

Ellerinize nasıl bakım yapacağınızı öğrenmek için tıklayın!

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top