Home / Cilt Bakımı / Aşırı adet kanaması tedavisi

Aşırı adet kanaması tedavisi

Aşırı adet kanaması tedavisi

fc1f0 cilt bakC4B1mC4B1 AsCCA7C4B1rC4B1+adet+kanamasC4B1+tedavisi Aşırı adet kanaması tedavisi

Âdet döneminde çok kanama oluyorsa mutlaka hekiminize danışmalısınız. Hekiminizin, miyom veya endometriyoz sorununuz olup olmadığını ya da anemik olup olmadığınızı   kontrol etmesi gerekebilir.

Beslenme: Kan damarlarınızın duvarlarını kuvvetlendirmek için C vitamini ve flavonoidler içeriğinden zengin olan yiyecekler ve aşırı kan kaybının sebep olduğu kansızlığı önlemek ve tedavi etmek için de demir içeriğinden bol yiyecekler yiyin.

Aromaterapi: Adet döneminde aşağıda vereceğimiz karışım ile karnınıza her akşam masaj yapın: bir damla rumî papatya, bir damla, bir damla  adaçayı, bir damla Isparta gülü, iki damla mercanköşk ve bir yemek kaşığı tatlı badem yağı ya da zeytinyağı.

Bitkisel ilaçlar: Eşit miktarlarda tahta biti otu, kasık otu, hidrastis, beth root (trillium erectum),  ve ahududu yaprağı ile hazırlayacağınız çaydan için. Melek otu ve hayıt da faydalıdır. Çay veya tentür olarak günde üç kere kullanın.

Ne Zaman Tıbbi Yardım Gerekir?

  • Aşırı âdet kanaması varsa veya düzensiz âdet görüyorsanız.
  • Her ay birkaç gün süren şiddetli sancınız oluyorsa.
  • Üreme sorununuz varsa.
  • İki âdet arası kanama oluyorsa.
  • Âdetten kesilirseniz.

fc1f0 cilt bakC4B1mC4B1 p 89EKCgBk8MZdE Aşırı adet kanaması tedavisi

Cilt ve Saç Bakımı

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top